Szanowni Studenci oraz Pracownicy WSIiZ,

 

W miesiącach wakacyjnych dwie studentki Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia z kierunku Kosmetologia (studia magisterskie)Pani Agata Kacprzak i Pani Martyna Kmiecik przebywały na praktykach w Grecji, na Krecie.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z relacją Naszych studentek :)

 

Agata Kacprzak

Było to wspaniałe doświadczenie. Czteromiesięczne praktyki odbywały się w jednym z hotelowych SPA w miejscowości Chersonissos. Podczas praktyk nabywałam wiedzy teoretycznej i realizowałam zadania praktyczne z zakresu pielęgnacji skóry twarzy i ciała oraz masażu oraz inne uzgodnione w umowie w sprawie praktyk. Urokliwa wyspa zapewniła mi niezapomnianych wrażeń , nowe znajomości oraz wyjście ze swojej strefy komfortu. Doświadczenie, które polecam wszystkim tym, którzy chcą podróżować, poznawać nowych ludzi i zobaczyć świat w nieco szerszej perspektywie. Wspomnienia z Erasmusa zostaną ze mną na zawsze. Erasmus także otwiera nowe drzwi... co potwierdza fakt, że otrzymałam ofertę pracy ze Szwajcarii. Polecam wszystkim serdecznie! Nie zastanawiajcie się!

 

Martyna Kmiecik

Z wielką radością dzielę się moją relacją z wyjazdu na program Erasmus+ na praktyki zawodowe na Krecie, w Grecji. Czteromiesięczny pobyt był niezwykłym i niezapomnianym doświadczeniem, które wzbogaciło moje życie.

Miałam okazję pracować w dynamicznym środowisku, co było nieocenione dla mojego rozwoju zawodowego. Praca w interkulturowym zespole, który składał się zarówno z Greków, jak i innych uczestników programu Erasmus+, pozwoliła mi na rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych i pracy w międzynarodowych zespołach. Dodatkowo, praktyki przyniosły mi wiele satysfakcji i wyzwań. Mogłam przekładać teoretyczną wiedzę, którą zdobyłam w uczelni, na praktyczne umiejętności. Dowiedziałam się, jakie są oczekiwania pracodawcy oraz jak efektywnie współpracować w większym środowisku biznesowym.

Jednak praktyki zawodowe to nie tylko praca. Poza godzinami pracy miałam okazję cieszyć się urokami Krety. Wraz z innymi uczestnikami programu Erasmus+ eksplorowaliśmy piękne plaże, odkrywaliśmy tajemnicze zabytki i podziwialiśmy przepiękny krajobraz. Kreta oferuje niesamowite atrakcje turystyczne, które mogłam odkrywać w czasie wolnym, co było dodatkowym atutem tego wyjazdu. Podczas czterech miesięcy na Krecie, nawiązałam również wiele cennych relacji. Poznałam inspirujących ludzi z różnych krajów, którzy podzielili się ze mną swoimi doświadczeniami i kulturami. Tworzenie międzynarodowych kontaktów i przyjaźni było jednym z najważniejszych aspektów tego wyjazdu.

Po zakończeniu praktyk nie mogłam oderwać się od myśli o tym niezapomnianym doświadczeniu. Wyjazd na praktyki Erasmus+ na Krecie poszerzył moje horyzonty i dał mi niezwykłe wspomnienia na całe życie. Program Erasmus+ jest nieocenioną inicjatywą, która przyczynia się do rozwoju edukacji, mobilności i rozwoju zawodowego młodych ludzi w Europie. Jestem wdzięczna za możliwość uczestnictwa w programie Erasmus+ i jestem pewna, że moje doświadczenia na Krecie będą dla mnie inspiracją na przyszłość.

 IMG 20231102 101414

 

IMG 20231102 101930

Kmiecik 3

 

Kmiecik

 

Kmiecik 4

 

Kmiecik 2

 

Kmiecik 5